Informace

Modlitební řetěz na 13ce

JEHO RANAMI JSME UZDRAVENI

pátek 12.4. - neděle 17.4.

Srdečně vás zveme též na společný modlitební večer
na 13ce v neděli 14.4. od 18:00

On na svém těle vzal naše hříchy na kříž, abychom zemřeli hříchům a byli živi spravedlnosti. Jeho rány vás uzdravily.

1. list Petrův 2:24


Kde: Křesťanské centrum Luka, Mukařovského 1986
Kontakt: Daniela Ranšová - 737 059 802, Ransova.D@gmail.com
Registrace: Doporučujeme se nejdříve zaregistrovat do systému v sekci "Registrace". Ulehčíte nám tak řešení situací, kdy se musíte např. na poslední chvíli neočekávaně odhlásit z vámi zamluvené hodiny.
Přihlášení na hodinu: v levém menu vyberte "Rozpis", zvolte si jednu nebo více volných hodin, vyplňte vše potřebné a potvrďte tlačítkem "Rezervovat".

Proč modlitební místnost?
Modlit se můžeme kdekoli, modlitební místnost vám ale může pomoci se na modlitbu lépe soustředit a zažít s Bohem nevšední, oddělený čas v tichu a klidu. Jeden z účastníků minulého modlitebního řetězu o čase v modlitební místnosti napsal, že se tam cítil jako složený v klíně Nebeského Otce.

Sám nebo s někým?
Čas v modlitební místnosti si můžete naplánovat jen pro sebe, nebo se můžete předem domluvit a přijít s přáteli, s partnerem, dětmi nebo třeba s celou skupinkou. Maminky se mohou domluvit a vzájemně si pohlídat děti (např. v Rybičkách). Také si můžete hodinu v modlitební místnosti rezervovat jako "otevřenou pro ostatní" - při registraci zvolíte "ne" v kolonce "přeji si být v místnosti sám" a ostatním tak dáváte najevo, že se mohou připojit.

Hodinu nebo dvě?
Pokud jste v modlitební místnosti ještě nikdy nebyli, můžete mít obavy, zda tam vůbec celou hodinu vydržíte a čím těch dlouhých 60 minut naplníte. Nebojte se! Nemusíte celou dobu mluvit. Můžete si v místnosti projít několik zastavení, inspirovat se, číst si, psát, poslouchat nebo zpívat chvály, malovat,... Mnozí, kteří už v modlitební místnosti byli, naopak říkali, že hodina uplyne jako pár minut. Rozhodně neváhejte rezervovat si více hodin za sebou nebo přijít několikrát.

Koho tohle napadlo?
Inspirací pro otevření této modlitební místnosti je hnutí s názvem Modlitby 24/7 - 24/7prayer. Před více než 15ti lety se obdobným způsobem začalo modlit jedno malé společenství v Anglii. Bůh tenkrát mnohým svou přítomností vyrazil dech a tohle malé společenství a jeho okolí začal proměňovat. Od té doby, bez výrazné organizované lidské snahy, se podobné místnosti začaly objevovat po celém světě v nejrůznějších denominacích a křesťanských tradicích a s nimi mnoho nové práce v místních komunitách, do které Bůh lidi začal povolávat. Modlitební místnost není v žádném případě cílem křesťanského snažení. Je to místo, kde se můžeme nadechnout, abychom pak vyšli ven a činili to, k čemu nás Bůh povolává a pak se zase vraceli, znovu se nadechli a znovu vyrazili do světa.

 

Zajímavost: Od roku 2013 proběhlo na 13ce již 13 modlitebních řetězců!