Informace

POSTNÍ MODLITBY 24/7

Na tvých hradbách, Jeruzaléme, jsem ustanovil strážce; po celý den a po celou noc
ať nikdy nejsou zticha. (Iz 62,6)

Z důvodu vyhlášení nouzového stavu v ČR kvůli koronavirové nákaze, spouštíme řetězec modliteb 24/7. Chtěli bychom vás proto požádat o společné spojení v modlitbách za současnou situaci. Do tohoto modlitebního řetězce jsme se rozhodli začlenit i půst, který zintenzivňuje a stupňuje naši bdělost a otevřenost vůči Bohu. Povzbuzení k půstu od Zbyňka Černého čtěte zde.

Datum: od 29. 3. do 11. 4. 2020

Virtuální modlitební místnost

 • Modlitby 24/7 budou tentokrát probíhat ve virtuální modlitební místnosti. Každý, kdo se bude chtít do modlitebního řetězce zapojit, se zapíše do tabulky na webu. Zde si zvolí čas, který mu pro modlitby vyhovuje a poté se bude modlit z domova.

 • Součástí modlitebního řetězce bude i půst. Pro připojení k půstu se zapište na celý den, po který se budete postit, a to tak, že si zvolíte jednu z brzkých ranních hodinu a ke svému jménu připíšete "půst" (nebude to tedy znamenat že budete vstávat a modlit se, ale bude to signál že celý den držíte půst). Můžete se samozřejmě postit i více dní, stačí ale zapsat ten první. Nebo se můžete postit i bez zápisu, pokud to o sobě nechcete vystavovat (nebo se můžete zapsat pod pseudonymem). Nemusí se jednat pouze o půst od jídla. Za půst se dá považovat všechno, čeho se dočasně vzdáme, abychom se cele zaměřili na Boha (1. Korintským 7:1-5).

 • Večerní čas v tabulce od 20:00-22:00 bude denně vyhrazen pro společné modlitby, takže se můžeme modlit spolu na dálku (s vědomím, že ostatní se také zrovna modlí).

Modlitební témata

Informace o pandemii koronaviru v současné době dominují ve všech mediích po celém světě. Je snadné cítit se bezmocně a strachovat se o naše zdraví, naše blízké nebo o budoucnost. Nedovolme, aby strach bezmoc ochromili. Pozvedněme svůj zrak k Bohu a spojme se k modlitbám za současnou situaci.

Modlíme se za:

 • zastavení šíření virové nákazy Covid-19 ve světě
 • nemocné a lidi v karanténě
 • ochranu nejvíce ohrožených
 • vládu a politiky, kteří jsou ve vedoucích pozicích
 • zdravotníky, policii, armádu a lidi, kteří jsou v přímém kontaktu s nemocnými
 • lidi, kteří jsou jinak koronavirem zasaženi (ztráta blízkých, finanční problémy, samota, …)
 • vyvinutí léku proti viru Covid-19
 • spásu lidí v našem okolí, aby se mohli v současné situaci obrátit k Bohu

Registrace

Pokud máte zájem se do postně-modlitebního řetězce zapojit, zapište se prosím do této tabulky:

http://www.modlitby24-7.cz/ceskatrebova/rozpis

nebo volejte: Darek Černý, +420 774 549 321

Zde jsou odkazy, které můžete využít pro čas modliteb:

Pokud byste chtěli s ostatními sdílet nějaké veřejné téma k modlitbám, můžete tak učinit pomocí vzkazníku: http://www.modlitby24-7.cz/ceskatrebova/vzkaznik