Informace

Modlitební řetěz, který se odehrává ve vyhrazené, inspirativně zařízené místnosti. Zájemci se předem zapíšou do rozpisu a v místnosti se pak v modlitbách střídají.

>> Rozpis - rezervace modlitebních hodin <<

Někdy je těžké vyhradit si čas na modlitbu doma, kde je spousta podnětů, práce, hluku. Oddělte si hodinku či dvě pro čas s Bohem a přijďte do ticha vyzdobené modlitební místnosti. Tentokrát se budeme modlit hlavně za Česko (politickou situaci), Českou Třebovou a prázdninové akce církví (tábory, pobyty atd.)

Místnost je otevřená pro všechny křesťany z města a okolí bez ohledu na církevní příslušnost. Do místnosti může přijít i skupina lidí nebo celá rodina. Místnost je zařízena tak, aby inspirovala k modlitbě (včetně témat k modlitbám). Mnozí se shodli na zajímavém paradoxu, že hodina je nakonec příliš krátký čas a nejlepší hodiny jsou ty noční.

Kdy: začátek 15. 6. 2018 (pátek) v 18.00 hod.;  konec 17. 6. 2018 (neděle) v 18.00 hod.

Kde: Vinohradská 909, Česká Třebová – mapa.
Vyhrazená místnost je v Nadaci Mezinárodní potřeby přímo naproti nádraží.

Téma: Česko (politická situace), Česká Třebováprázdninové akce církví (tábory, pobyty atd.)


Proč se modlit? Pustťe si inspirativní video:

Praktické informace

Místnost pro modlitby je od kanceláří nadace oddělená delší chodbou a dveřmi, takže je zachováno plné soukromí toho, kdo se modlí.

Přístup do místnosti: Přímo naproti nádraží jsou schody, po kterých vyjdete a půjdete ulicí. Hned druhý dům po pravé straně je číslo 909 s cedulí Nadace Mezinárodní potřeby. Na dveřích bude vyhrazený zvonek zvlášť pro Modlitby 24/7. Na něj zazvoníte a předchozí modlitebník Vám přijde otevřít. Tento zvonek vede přímo do místnosti, zvoňte prosím citlivě a ne dříve, než cca 5 minut před začátkem Vašeho modlitebního času. Člověk, který se modlí před Vámi, tak dostane signál, že ho jdete vystřídat, a přijde otevřít. Ujistěte se, že domovní dveře za Vámi nebo předchozím modlitebníkem nezůstaly otevřené (zamykat není nutné, jsou na kouli). Na chodbě jsou směrovky k místnosti. V noci bude před domem svítit světlo. V případě problémů volejte pořadatele.

Prosba: Chcete-li obsadit hodiny mezi 0.00–6.00, zapište se alespoň den předem. Později je možné, že pořadatelé tyto noční hodiny v rozpisu uzavřou, protože by nebyli schopni během noci kontrolovat, zda se do rozpisu někdo nepřipsal. Pokud byste se chtěli zapsat na noční hodinu i poté, co již bude označena jako uzavřená, kontaktujte pořadatele a domluvíte se, zda bude možno zajistit otevření místnosti.

Chcete-li obsadit hodiny mezi 0.00–5.00, zapište se alespoň den předem. Později je možné, že pořadatelé tyto noční hodiny v rozpisu uzavřou, protože by nebyli schopni během noci kontrolovat, zda se do rozpisu někdo nepřipsal. Pokud byste se chtěli zapsat na noční hodinu i poté, co již bude označena jako uzavřená, kontaktujte Jana Svobodu (775958883) a domluvíte se, zda bude možno zajistit otevření místnosti.

Příjezd autem - viz popis na webu Nadace Mezinárodní potřeby

V místnosti bude k dispozici karta, která opravňuje parkovat 1 auto na Vinohradské ulici: nutno umístit za okno auta a nezapomenout vrátit! Pro tento případ bude v místnosti viditelně umístěn klíč od hlavního vchodu. Dvě minuty od domu je také podzemní parkoviště pod dopravním terminálem na Pernerově náměstí s vjezdem z ulice Sadové nebo Nádražní, kromě vozidel na plynový pohon.

Co Vás v místnosti čeká: Místnost je zařízena tak, aby inspirovala k modlitbě – je zde Bible, přehrávač s chválami, kytara, nástěnky s modlitebními předměty, na které můžeme psát vlastní potřeby, vzkazy, myšlenky. V místnosti je varná konvice, čaj, káva a k dispozici je WC. Je zde také pokladnička, do které můžete dobrovolně přispět na náklady na provoz této místnosti. Tyto a další pokyny budou také vyvěšené v místnosti.

Řešení problémů

V případě jakéhokoli problému (např. potřebujete nečekaně odejít dřív, než přijde další modlitebník, další modlitebník nepřichází, nemůžete se dozvonit na předchozího modlitebníka atd.) volejte organizátory na telefonních číslech níže.

Pokud před Vámi nebo po Vás zůstalo na rozpisu volné políčko, budeme Vás v předstihu kontaktovat s instrukcemi.

Rezervace modlitebních hodin

Vlevo nahoře v menu klikněte na Rozpis modlitebních hodin pro online rezervaci. Nebo můžete pro rezervaci kontaktovat pořadatele na dole uvedených kontaktech. Při rezervaci si můžete vybrat, jestli se chcete v místnosti modlit sami, nebo jestli Vám nevadí, když se k Vám přidá někdo další, i dosud neznámý. Můžete si také čas zarezervovat s někým dalším, s kým se na společné modlitbě domluvíte. Pokud předem provedete registraci (v menu vlevo poslední položka, zvolíte si přihlašovací údaje), můžete rezervace svých hodin později i změnit nebo zrušit. Při změnách případně pište nebo volejte na dole uvedené kontakty. Pořadatelům pomůže, když to nebude na poslední chvíli, aby bylo možné zajistit přístup do místnosti dalšímu modlitebníkovi.

Kontakt, další informace

Jan Svoboda
tel.: 775 958 883
freej.freej@gmail.com

Darek Černý
tel.: 774 549 321
cerny.darek@seznam.cz