Pobyt v tichu

Pobyt v tichu_bunner_2600x1000.jpeg

Pobyt v tichu s Bohem

Mé srdce si opakuje tvoji výzvu: „Hledejte mou tvář.“ Hospodine, tvář tvou hledám. Žalm 27,8

Ztišit se a pobýt s Pánem Bohem můžeme ve svém životě celkem kdykoliv a kdekoliv. Tento pobyt je ale výjimečný v tom, že se nemusíme starat o běžné starosti, které nás během všedních dnů rozptylují, a můžeme být plně soustředění na Boha.

Pobyt proběhne v klášteře kapucínů v Olomouci, kde bude mít každý účastník k dispozici vlastní pokoj. Pobyt je bez možnosti zajištění jídla v klášteře. Je potřeba si s sebou vzít spacák nebo lůžkoviny.

Pobyt zahájíme společným úvodem ve čtvrtek v poledne (11.7.) a ukončíme v sobotu večer (13.7.) Každý den budeme společně ráno číst z Božího slova a poté budou mít účastníci prostor na individuální čas s Pánem Bohem. Čas můžete strávit na pokoji, jít do klášterní zahrady nebo vyjít na procházku do přilehlého parku a vnímat Boží stvoření.

Během dne si mohou účastníci také domluvit setkání s vedoucím pobytu Markem Chvátalem, který jim bude připraven poskytnout duchovní doprovázení. Každý večer bude prostor pro společné sdílení prožitků z daného dne, toto setkání je pro účastníky dobrovolné.

V dubnu jsme pořádali tento pobyt ve Štěkni a zde jsou některé reakce účastníků:

Tento pobyt je naprosto výjimečný a silný. Očekával jsem, že se mě Pán bude dotýkat, a překvapilo mě množství jeho doteků."

„Jsem vděčna za možnost přiblížit se k Bohu skrze ticho. Člověk může nahlédnout do svého srdce jiným způsobem.“

„Pobyt v tichu mi pomohl se ztišit, abych lépe slyšela Boha a mohla nad ním žasnout.“

Místo: klášter kapucínů Olomouc (Blažejské náměstí 4)
Termín: 11. - 13. 7. 2024
Cena: dobrovolný příspěvek
Registrace: odkaz na registrační formulář

info: Pobyt je bez možnosti zajištění jídla. Je potřeba si s sebou vzít spacák nebo lůžkoviny

Pořádají: Modlitby 24-7 a Hledámboha.cz. Pobyt povede Marek Chvátal, ředitel HledamBoha.cz a bývalý kapucín, který pořádal již 10 pobytů v tichu.

Kapacita je omezena. Pokud máte o pobyt zájem, hlaste se přes formulář nebo níže přes QR kód. V mailu vám po přihlášení pošleme další informace týkající se platby a dalších praktických pokynů.

Lucie Rašková

QR kód pro přihlášení: