Pobyt v tichu

Mé srdce si opakuje tvoji výzvu: „Hledejte mou tvář.“ Hospodine, tvář tvou hledám. Žalm 27,8

Zveme vás na Pobyt v tichu, jehož cílem je připojit se k modlitbě Davida a hledat Boží tvář. Žijeme ve světě plném informací, jsme zahlceni množstvím podnětů a může pro nás být těžké najít si v běžném životě čas, který si oddělíme jen pro Pána Boha, kdy mu nasloucháme a jsme jen s ním.

Proto bychom vás rádi pozvali, abyste si oddělili pár dní k tomu, abyste se ztišili, odložili všechny rušivé elementy, které nás běžně rozptylují a berou naši pozornost, jako jsou mobily, počítače, knihy,… a strávili čas v tichu s Pánem Bohem.

Pobyt proběhne na zámku ve Štěkni, kde bude mít každý účastník k dispozici vlastní pokoj. Můžete se rozhodnout, jestli si během pobytu objednáte jídlo (snídani, oběd a večeři) nebo zda zvolíte nějakou formu půstu a přivezete si například vlastní ovoce a zeleninu nebo třeba jen chléb.

Pobyt zahájíme společným úvodem v pondělí večer (27.11.) a ukončíme v sobotu ráno (2.12.) společnou snídaní, na kterou vás zveme. Každý den budeme společně ráno číst z Božího slova a poté budou mít účastníci prostor na individuální čas s Pánem Bohem. Čas můžete strávit na pokoji, jít do zámecké zahrady nebo vyjít na procházku do okolní přírody a vnímat Boží stvoření.

Během dne si mohou účastníci také domluvit setkání s vedoucími pobytu Markem Chvátalem, který jim bude připraven poskytnout duchovního doprovázení. Každý večer bude prostor pro společné sdílení prožitků z daného dne, toto setkání je pro účastníky dobrovolné.

Předchozí účastníci pobytů prožili skrze tyto pobyty vnitřní proměnu a hluboký odpočinek. Mnozí získali větší vnímavost na Pána Boha nebo vyzbrojení do dalšího životního období.

Místo: Štěkeň - bývalý zámek, který dnes slouží jako klášter
Termín: 27.11.-2.12.2023
Cena: 5 000 Kč (bez jídla)

Pořádají: Modlitby 24-7 a Hledámboha.cz. Pobyt povede Marek Chvátal, ředitel HledamBoha.cz a bývalý kapucín, který pořádal již 10 pobytů v tichu.

Kapacita je omezena. Pokud máte o pobyt zájem, hlaste se na tomto odkaze nebo níže přes QR kód. V mailu vám po přihlášení pošleme další informace týkající se platby a dalších praktických pokynů.

Šárka Šimečková

QR kód pro přihlášení: